Malkos Jums

Tel. 868380069
Tel. 867866631
El.p. info@malkosjums.lt
MALKŲ RUOŠIMAS

Medžiai malkoms ruošti dažniausiai kertami žiemą, jie supjaunami į patogaus ilgio rąstelius ir gabenami į miško sandėliavimo vietą. Iš čia rąstai vežami tiesiai į vartotojų sodybas arba malkų ruošimo vietą, kur jos supjaunamos ir suskaldomos.

Rąstai supjaunami į kalades (atsižvelgiant į vartotojo pageidavimus) tada sukapojamos ir džiovinamos lauko sandėliuose arba pastogėse. Norint maksimaliai išdžiovinti malkas jos džiovinamos specialiuose įrenginiuose (džiovyklose) , tada jos išvežiojamos po vartotojų sodybas. Jei malkos gaminamos iš sausos medienos jos gali būti kūrenamos nedžiovintos.

Malkų ruošimo įrankiai

malku ruosimo irankiaiMedžių vertimo įrankiai - kirviai medžių kirtimui, dvitraukiai rankiniai pjūklai, grandininiai pjūklai, specialios medžių vertimo mašinos. Nuverstų medžių dorojimo įrankiai - kirviai ar kitokie įtaisai šakų nukapojimui, kamienų supjaustymui į rąstus skirti pjūklai. Rąstų pjaustymo įrankiai - diskiniai stalo tipo pjovimo įtaisai (vadinamieji „zeimeriai“), grandininiai pjūklai, dvitraukiai pjūklai ir ožiai (specialūs rėmai pjaunamiems rąstams patogiai padėti) ir kt.

Skaldymo įrankiai - specialūs skaldymo kirviai (galvos kertamoji dalis nuo ašmenų iki penties sudaro maždaug 30° kampą, kuris tinkamiausias medienos skaldymui išilgai medienos), pleištai (įstrigusiems kirviams ištraukti ar suktos medienos trinkoms suskaldyti), specialios skaldymo mašinos.

Malkų kaitrumas

Malkos skirstomos pagal kaitrumą ir kaloringumą. Geriausios malkos yra ąžuolinės, uosinės, beržinės.

Malkų naudojimas

Malkos naudojamos: patalpų šildymui, medžiagų džiovinimui, vandens šildymui, židiniuose, šašlykinėse, stovyklavietėse.