Malkos Jums

Tel. 868380069
Tel. 867866631
El.p. info@malkosjums.lt
Kietųjų lapuočių malkos

Ąžuolas, uosis, guoba, vink??na, klevas, skroblas

sudetos malkosŽinoma ??ios malkos yra pačios geriausios kūrenant dideliuose, daug ap??ildančiuose katiluose, kadangi jos i??skiria daugiausia ??ilumos ir jų nereikia dažnai krauti, kadangi lėtai dega. ? iomis malkomis nepatartina kūrenti moliniuose ar kokliniuose katiluose, kadangi jos labai kaitrios ir gali sutrūkinėti kokliai.

? ios malkos sunkiai skyla, jos dega netgi žalios, tačiau degdamos žalios jos i??skiria daug dervų, kurios kartu su suodžiais prilimpa prie katilo ir kamino sienelių, taip darydamos žalą metalui. Kūrenant žaliomis malkomis gali sutrumpėti katilo tarnavimo laikas iki kelių kartų, taipogi reikia dažnai valyti kaminą. ? ias malkas patartina sukapojus džiovinti 2-3 metus, jos atsparios puvimui. Uosio malkose ilgai laikant gali atsirasti kinivarpų, tačiau tai malkų kokybei nekenkia.

Beržas, juodalksnis

Beržinės malkos pačios populiariausios malkos Lietuvoje jau nuo senų laikų. Jos naudojamos: krosnyse, katiluose, židiniuose, lauko stovyklavietėse ir tt. Juodalksnis taip pat populiarus, tačiau jo kaloringumas mažesnis. Ir beržo, ir juodalksnio malkos lengvai skyla. Beržo rąstelius reikia kuo greičiau supjauti ir sukapoti, kadangi greitai pūva ir mažėja jo kaloringumas. Kaip jau minėjome jos lengvai skyla, tačiau prie pat kelmo beržas būna susisukęs turintis storą žievę, ??i beržo dalis sunkiai suskaldoma, tačiau turi patį didžiausią kaloringumą. Juodalksnio pliusas yra tas, kad jis turi plonesnę žievę ir turi mažiau dervų, nes didžiausios beržo dervų sankaupos yra jo žievėje.

Mažesnio kaloringumo lapuočių malkos

Baltalksnis (Alksnis), Drebulė, Liepa, Tuopa, Ieva

Visų ??ių rū??ių malkos priklauso žemesnio kaitrumo grupei(III), tačiau jos turi savų plius: jos lengvai skyla, greičiau džiūsta, i??džiuvusios labai lengvos transportuoti. ? ių malkų sukapotų nepatartina laikyti ilgiau nei 2 metus,nes mažėja jų kaloringumas, jos gali supūti, kadangi jos nėra atsparios puvimui. Jas sukapojus reikia laikyti gerai vėdinamoje patalpoje ir būtinai po stogu. Net mažiausias drėgmės kiekis gali padėti atsirasti puviniui, taip malkos praras savo kaitrumą.

Drebulinės malkos bene geriausios "kaminų valytojos" Lietuvoje. Jos padeda i??deginti susikaupusius suodžius - taip pagerėja katilo naudingumas. Norint i??valyti kaminą patartina sudeginti kelis pilnai prikrautus katilus drebulinių malkų, taip i??sivalys suodžiai ir susikaupusios dervos. Tai veikia net geriau už parduotuvėse pardavinėjamus tam skirtus miltelius.