Malkos Jums

Tel. 868380069
Tel. 867866631
El.p. info@malkosjums.lt




MALKŲ RŪŠYS

Kietųjų lapuočių malkos

Ąžuolas, uosis, guoba, vinkšna, klevas, skroblas

sudetos malkosKietųjų lapuočių malkos yra pačios geriausios kūrenant dideliuose, daug apšildančiuose katiluose, kadangi jos išskiria daugiausia šilumos ir jų nereikia dažnai krauti, kadangi letai dega. Šiomis malkomis nepatartina kūrenti moliniuose ar kokliniuose katiluose, kadangi jos labai kaitrios ir gali sutrūkinėti kokliai.

Šios malkos sunkiai skyla, jos dega netgi žalios, tačiau degdamos žalios jos išskiria daug dervų, kurios kartu su suodžiais prilimpa prie katilo ir kamino sienelių, taip darydamos žalą metalui. Kūrenant žaliomis malkomis gali sutrumpeti katilo tarnavimo laikas iki kelių kartų, taipogi reikia dažnai valyti kaminą. Šias malkas patarina sukapojus džiovinti 3-4 metus, jos atsparios puvimui. Uosio malkose ilgai laikant gali atsirasti kinivarpų, tačiau tai malkų kokybei nekenkia.

Beržas, juodalksnis

Beržinės malkos pačios populiariausios malkos Lietuvoje jau nuo senų laikų. Jos naudojamos: krosnyse, katiluose, židinuose, lauko stovyklavietėse ir tt. Juodaalksnis taip pat populiarus, tačiau jo kaloringumas mažesnis. Ir beržo, ir juodalksnio malkos lengvai skyla. Beržo rastelius reikia kuo greičiaus supjauti ir sukapoti, kadangi greitai pūva ir mažėja jo kaloringumas. Kaip jau minėjome jos lengvai skyla, tačiau prie pat kelmo beržas būna susisukęs turintis storą žievę, ši beržo dalis sunkiai suskaldoma, tačiau turi patį didžiausią kaloringumą. Juodalksnio pliusas yra tas, kad jis turi plonesnę žievę ir turi mažiau dervų, nes didžiausios beržo dervų sankaupos yra jo žievėje.

Mažesnio kaloringumo lapuočių malkos

Baltalksnis (Alksnis), Drebulė, Liepa, Tuopa, Ieva

Visų šių rūšių malkos priklauso žemesnio kaitrumo grupei(III), tačiau jos turi savų plius: jos lengvai skyla, greičiau džiūsta, išdžiūvusios labai lengvos transportuoti. Šių malkų sukapotų nepatartina laikyti ilgiau nei 2 metus,nes mažėja ju kaloringumas, jos gali supūti, kadangi jos nėra atsparios puvimui. Jass sukapojus reikia laikyti gerai vėdinamoje patalpoje ir būtinai po stogu. Net mažiausias drėgmės kiekis gali padėti atsirasti puviniui, taip malkos praras savo kaitrumą.

Drebulinės malkos bene geriausios "kaminų valytojos" Lietuvoje. Jos padeda išdeginti susikaupusiuss suodžius - taip pagėrėja katilo naudingumas. Norint išvalyti kaminą patartina sudeginti kelis pilnai priklautus katilus drebulinių malkų, taip išsivalis suodžiai ir susikaupusios dervos. Tai veikia net geriau už parduotuvėse pardavinėjamus tam skirtus miltelius.